Teatr 21 wystąpi w Toruniu

W Toruniu trwa Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”. W programie przedsięwzięcia znalazł się spektakl Teatru 21 „Ja jestem ja”.

Teatr 21 wystąpi 17 października na Małej Scenie Teatru Baj Pomorski.  Początek spektaklu o godz. 9.30.Bilety kosztują 10 zł.

Ja jestem Ja (2011)

Kręcę się w tą, kręcę się w tę,
Kręcę się w tą, kręcę się w tę,
Kim jestem, bardzo dowiedzieć się chcę.
„Ja jestem ja”

na podstawie książki „Das kleine Ich bin Ich” Miry Lobe*

A Ty kim jesteś?

My jesteśmy aktorami Teatru 21. Zagramy dla Ciebie spektakl, którego bohaterem jest mały kolorowy zwierz.

Co to za zwierzak? Trudno powiedzieć. Jednym przypomina psa, innym zająca. Ktoś twierdzi, że wygląda jak świnka, on sam zaś porównuje się do hipopotama. Można się zakręcić!

Zapraszamy Cię na zakręcony spektakl, podczas którego spotkasz kogoś wyjątkowego. Kogoś, kto szukając odpowiedzi na pytanie „kim jestem”, zaczyna wędrować, rozmawiać i… porównywać się do innych. Żeby zobaczyć, co z tego wynikło, musisz przyjść do teatru. Czekamy na Ciebie!

Reżyseria: Justyna Sobczyk
Tłumaczenie: Lilia Mrowińska-Lissewska
Scenariusz: Justyna Sobczyk
Scenografia: Agata Skwarczyńska
Muzyka: Paweł Andryszczyk
Ruch sceniczny: Bożena Gawerska-Panfil
Obsada: Grzegorz Brandt, Ania Drózd, Teresa Foks, Maja Kowalczyk, Daniel Krajewski, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Michał Pęszyński, Aleksandra Skotarek, Magdalena Świątkowska, Piotr Swend, Marta Stańczyk

Wyprodukowane przez Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
Partnerzy: Instytut Teatralny

RECENZJE

Ktoś może pomyśleć, że kwestia poszukiwania własnej tożsamości jest zbyt poważna, by poruszać ją w sztuce dla dzieci. Z pełną odpowiedzialnością odpowiem, że nie. Wbrew temu, co nam, dorosłym, się zdaje, dzieciom znacznie łatwiej oderwać się od stereotypowego, schematycznego myślenia, które nakazuje poruszanie się w obszarach znanych, bezpiecznych.

Ewa ŚWIERŻEWSKA, qlturka.pl

Bohater, szukając odpowiedzi na pytanie, kim właściwie jest, porównuje się z innymi. Zauważa podobieństwa do każdego z gatunków – ma coś z papugi, coś z ryby, coś z kota. „Coś” to jednak za mało, by zostać przyjętym do grupy, uznanym za swojego.

Katarzyna PIWOŃSKA, Nowa Siła Krytyczna

Wizyta Teatru 21 w województwie kujawsko-pomorskim jest możliwa dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego