Wizytujemy Stambuł

Fundacja Pracownia Zrównoważonego Rozwoju w 2014 r. będzie w Stambule współorganizować koncerty polskiej muzyki. Festiwal Jazz and Experimental Music From Poland przeniesie się na chwilę z Londynu na granicę Europy i Azji. Zespół „Win-Wina” jest zaangażowana w przedsięwzięcie. Etap pierwszy: spotkania i wizytacja miejsca. Jesteśmy w Stambule.

Czy w Stambule zagra wrocławski duet Mikrokolektyw. Bardzo prawdopodobne. Niedługo wystąpią na kolejnej londyńskiej edycji imprezy. Więcej informacji o niej znajdziecie TUTAJ.

Praca przy takim przedsięwzięciu to praca (a jakże!) i przygoda. Od przygód więc się zaczęło. Oto relacja Joanny Scheuring-Wielgus (czyli Asi, czyli naszej prezes, Pani Prezes Fundacji, Prezes Zarządu Fundacji Win-Win) z lotniczej eskapady do największego tureckiego miasta (broń boże nie stolicy):

„Dotarliśmy. Podróż zaczęła się od ewakuacji lotniska, bo bomba… potem odwołany lot… potem zamiast do Wiednia wysłali nas do Monachium… zamiast kawy i Sachera…. piwo… zamiast o 16-tej…. w Stambule byliśmy po 24-tej. Najważniejsze, że herbata dzisiaj na śniadaniu była dobra. Ruszamy w teren.”

Więcej informacji wkrótce.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Adama Mickiewicza.