Zaczynamy JEMP Festival

Londyn wzywa nas, bo 25 listopada zaczynamy JEMP – bohaterami będą polscy muzycy. Festiwal rozpoczną koncerty duetów w klubie Vortex. Wystąpią Mikołaj Trzaska z Markiem Sandersem oraz Mikrokolektyw.

Festiwal Jazz and Experimental Music from Poland (JEMP) już po raz trzeci odbędzie się w Londynie, jak zwykle prezentując nietuzinkowy i intrygujący line-up, tym razem oferując pięć dni jazzowych wycieczek i muzyki współczesnej w wykonaniu śmietanki polskich muzyków.

Od 25 listopada do 5 grudnia w klubach takich jak The Vortex Jazz Club, Cargo Club czy ICA (The Institute of Contemporary Arts), można będzie posłuchać jazzu, muzyki klasycznej, elektroakustycznych improwizacji czy ekspresywnego noise rocka. Kontynuując festiwalową tradycję promowania nowego podejścia do sztuki, tegoroczny program jest bardziej mroczny od ubiegłorocznego, akcentując także niepokojące aspekty muzyki ambientowej.

JEMP to świetna propozycja także dla osób, które nie zetknęły się jeszcze ze sceną muzyki eksperymentalnej. – Na festiwalu można będzie usłyszeć szereg różnorodnych gatunków muzyki, które na pewno trafią w różne gusta. Mamy nadzieję, że zachęci to słuchaczy do odkrywania nowych brzmień i poszerzania swoich muzycznych horyzontów – mówi dyrektor festiwalu Katarzyna Sobucka. – Nie kierujemy naszej oferty koncertowej jedynie do fanów gatunku, ale chcemy zachęcić nowych słuchaczy do zapoznania się z tą nowatorską muzyką i do odkrycia tej strony polskiej kultury, z którą zwykle nie mają styczności.

Program:

25.11.13 The Vortex: Mikrokolektyw, Mikołaj Trzaska / Mark Sanders Duo
26.11.13 The Macbeth: LXMP, SzaZaze (muzyka do filmów animowanych)
27.11.13 OTO Project Space: Piętnastka, Piotr Kurek + Andie Brown
30.11.13 Rio Cinema: pokaz filmu „Miłość” (reż. Filip Dzierżawski)
01.12.13 Cargo: Innercity Ensemble, HATI
03.12.13 ICA: BNNT

Festiwal jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Arts Council England.
Organizatorem festiwalu jest Arts Teritory z Londynu. Współorganizatorem ze strony polskiej jest Fundacja Win-Win z Torunia.

www.jempfestival.com