„Żywe lekcje historii” docenione

„Hakerzy wolności” Marcina Gładycha i profesor Jan Hanasz w 2014 r. pojawią się ponownie w szkołach. Fundacja BZ WBK doceniła nasz edukacyjny projekt.

Fundacja BZ WBK podała wyniki kolejnej edycji programu „Bank Ambitnej Młodzieży”. Jednym z jego beneficjentów będzie nasza fundacja.

„Żywe lekcje historii” organizowane przez Fundację Win-Win i toruńskiego reżysera Marcina Gładycha, nawiązują do filmu „Hakerzy wolności”. To historia opozycjonistów z obserwatorium astronomicznego w Piwnicach – przewodził im prof. Jan Hanasz. W połowie lat 80. stworzyli oni w Toruniu „Telewizję Solidarność”. Dwukrotnie nadali wolnościowe komunikaty, które dzięki własnoręcznie zbudowanemu nadajnikowi i domowemu komputerowi, zobaczyło ponad sto tysięcy ludzi.

Wyczyn Hanasza nosi wszelkie znamiona klasycznego przestępstwa komputerowego. Jest to mieszanina odwagi, potęgi oddziaływania  i doniosłości, które przyczyniły się do niezwykłej ewolucji, jaką przeszła Polska od kraju kontrolowanego przez komunistów do wolności
Buck Bloombecker, amerykański pisarz, „Spektakularne przestępstwa komputerowe”

Więcej informacji o projekcie: zywelekcje.blogspot.com