Turkusowa nominacja

Kulturalny Toruń rozdaje „Kulturalne Krawaty”. W kategorii „Projekt artystyczny” nominowano „Turkusowe wakacje”. To nie koniec dobrych wieści

LINK DO STRONY Z ANKIETĄ

„Turkusowe wakacje” nasza fundacja współorganizuje ze społecznikami z Fundacji Pracownia Zrównoważonego Rozwoju. W tym roku odbyła się już druga edycja tych kulturalnych kolonii. Pomysł tego wydarzenia zrodził się w głowach dwóch rodzin: Marty i Pawła Kołaczy oraz Joanny Scheuring-Wielgus i Piotra Wielgusa. Przedsięwzięcie nie udało by się, gdyby nie pomoc wielu animatorów i artystów działających w naszym mieście. Ukłony dla Aleksandry Bednarz, Tomka Cebo, Piotra Dąbrowskiego, Katarzyny „Kombi” Jankowskiej i Tomka Mycana oraz dyrektorki przedszkola w Lęborku Marty „Bomby” Kołacz.

Miło jest nam również poinformować, że w tej samej kategorii nominowano „Tormiar”. Z tym projektem nasza fundacja nie ma za wiele wspólnego, choć może? Jego kuratorami są Marta Kołacz (wiceprezeska Fundacji Win-Win) i Cezary Lisowski (nasz dobry znajomy, z którym mamy nadzieję rozwinąć współpracę w 2014 r.). Gratulacje!

Informacja prasowa:

Kulturalne Krawaty to specjalna nagroda dla osób zasłużonych na polu toruńskiej kultury. Serwis Kulturalny Toruń już po raz trzeci jest organizatorem plebiscytu, podczas którego torunianie wybiorą osobowości kulturalne minionego roku.Rok 2013 był niezwykle owocny pod względem wydarzeń kulturalnych. Dlatego serwis Kulturalny Toruń postanowił po raz trzeci nagrodzić tych, którzy w tym minionym okresie tworzyli interesujące i wartościowe wydarzenia kulturalne i artystyczne w Grodzie Kopernika.

9 stycznia ruszyła tegoroczna edycja plebiscytu Kulturalne Krawaty, w trakcie którego każdy może zagłosować na swojego faworyta. Potrwa on do 4 lutego br. Kulturalne Krawaty zostaną przyznane w trzech kategoriach: „Animator Kultury”, „Artysta” i „Projekt Kulturalny”. Zapraszamy do zapoznania się z listą nominowanych.

Ankiety do głosowania są zamieszczone na stronie Kulturalnego Torunia. Zachęcamy do śledzenia szczegółów wydarzenia w naszym serwisie, na Facebooku, Twitterze oraz YouTube. Przez cały czas trwania plebiscytu będą pojawiały się tam nowe informacje związane z tegoroczną edycją Kulturalnych Krawatów.

Gala rozdania statuetek Kulturalnych Krawatów odbędzie się 20 lutego w Klubie Niebo. Uroczyste wręczenie nagród będzie połączone z koncertem zespołu The Saddest Disco in Town. Młodzi muzycy specjalnie dla nas połączą swoje siły i zadebiutują pod tą nazwą.

Przyznawanie Kulturalnych Krawatów coraz mocniej zakorzenia się w toruńskim świecie kultury. Pierwsza edycja została zrealizowana w 2011 r. w Kafeterii „Struna Światła” z okazji 5. rocznicy powstania serwisu Kulturalny Toruń. Nagrodzono wówczas Krystiana Wieczyńskiego w kategorii „Film i teatr”, Hotel Kosmos w kategorii „Muzyka” oraz Jerzego Lesława Ordana w kategorii „Literatura”.

Podczas zeszłorocznej gali w Dworze Artusa, statuetki Kulturalnych Krawatów trafiły do rąk animatora kultury – Katarzyny „Kafki” Jaworskiej oraz muzyka – Pawła Wakarecego. Ponadto uhonorowany został projekt fotograficzny „Torunianki”, wspólne dzieło Stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne oraz Fundacji Nie Tylko Matka Polka.