Teodor jedzie za miedzę

Festiwal LiterObrazki ma już stałe miejsce na kulturalnej mapie Bydgoszczy. Na jednym z ważniejszych wydarzeń poświęconych książce obrazkowej nie mogło zabraknąć „Teodora” Marii Szczodrowskiej wydanego przez toruńską Fundację Win-Win.

Książkę Szczodrowskiej najpierw doceniło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przekazało fundusze na jej wydanie. Potem zauważyli ją recenzenci i czytelnicy. Roczny nakład rozszedł się trzy miesiące. „Książka jest cackiem skrojonym na miarę artystycznej książki obrazkowej. Autorska książka marzeń? Zapewne, choć przed młodą artystką jeszcze wiele interesujących projektów” – pisała Ewa Skibińska z kwartalnika Ryms. 14 czerwca będą się o tym mogli przekonać miłośnicy książek, którzy odwiedzą Bibliotekę

Główną w Bydgoszczy (stary Rynek 22-24). O godz. 11 na Strychu budynku rozpocznie się dyskusja „Książka obrazkowa jako antidotum na infantylizację kultury”. Oprócz Szczodrowskiej wezmą w niej udział Olcha Sikorska (pomysłodawczyni Poznańskich Spotkań Targowych – Książki dla Dzieci i Młodzieży, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek), Monika Obuchow (dziennikarka, prezeska Fundacji Z.O.R.R.O.Z.), Krystyna Lipka-Sztarbałło (ilustratorka książek dla dzieci).

O godz. 14 w Czytelni Głównej biblioteki rozpoczną się warsztaty z autorką „Teodora” i Eweliną Czajkowską z Fundacji Win-Win. Opowie ona o kulisach powstania książki, a najmłodszych czytelników zaprosi na kreatywne zajęcia. Przekonają się, że mając kawałek filcu, klej i nożyczki można zmienić się w dowolnego zwierza. Przy okazji będzie można kupić książkę o sławnym już króliku, który ma problemy z wymówieniem literki „R”.

Więcej informacji o festiwalu: literobrazki.pl

Więcej informacji o książce: teodor.winwin.org.pl