Jak wakacje, to tylko na turkusowo

Jest lipiec, więc musimy być w Górznie. Trwa kolejna edycja Turkusowych wakacji.

OFICJALNY PROFIL WYDARZENIA NA FACEBOOKU

Baza turkusowych działań w 2014 to  Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Wilga” – miejsce, które w całości będzie tylko do naszej dyspozycji i które zamienimy w kreatywną inspirującą przestrzeń. Na terenie ośrodka mamy do dyspozycji boiska, sale warsztatowe, miejsce piknikowe, a także własny sklepik.

Nasz pensjonat położony jest w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym, jednym z najbardziej malowniczych miejsc naszego regionu. Pełnym rezerwatów, pomników przyrody i jezior. Otaczająca nas przyroda, czyste powietrze i piękne krajobrazy, stwarzają wspaniałe warunki do czynnego wypoczynku i codziennego kontaktu z przyrodą.

Dodatkowym atutem „Wilgi” jest kuchnia, oparta na lokalnych, zdrowych i ekologicznych produktach.

Nasze wakacje zlokalizowaliśmy blisko Torunia, tak aby umożliwić dzieciom i opiekunom wzajemne spotkanie podczas rozłąki. W weekend, w trakcie trwania Turkusowych wakacji zaprosimy opiekunów do udziału we wspólnych warsztatach, a także pochwalimy się rezultatami wspólnych działań. Turkusowe wakacje to bezpieczne miejsce, gdzie dzieci mogą spędzić wakacje w atmosferze szacunku i zaufania, a wychowawcy obdarzają je uwagą i traktują poważnie.

Czym są Turkusowe wakacje?

Nasze wakacje to przestrzeń, w której wszyscy uczą się od wszystkich. Dorośli (artyści i edukatorzy) razem z dziećmi i młodzieżą, każdego dnia wspólnie tworzą inspirujące projekty, uczą się rzeczy pożytecznych (jak przyszyć guzik), ale i z pozoru niepraktycznych (jak stworzyć przepis na utwór do jedzenia?).

Turkusowe Wakacje to miejsce, w którym każdy uczestnik jest bezpieczny i obdarzony odpowiednią opieką. Podczas Wakacji w przyjaznej atmosferze uczymy się samodzielności. Naszym celem jest inspirowanie do odpowiedzialności za siebie nawzajem i za najbliższe otoczenie.

Chcemy pokazać naszym uczestnikom jak inspirująca może być muzyka, przyroda czy projektowanie i pokazać jak wiele z tych rzeczy może być tworzona przez każdego z nich. Chcemy pokazać, że nie potrzeba wyjątkowych uzdolnień, aby być kreatywnym i móc samemu tworzyć niezwykłe rzeczy. Dlatego będziemy przekonywać i udowodniać, że świat bez telefonów komórkowych i gier cyfrowych bywa fascynujący, a zdobywanie kolejnych sprawności i wspólne działanie w grupie może stać się ciekawsze od internetowych rozrywek.

Źródło: www.turkusowewakacje.pl