Turkus x 4

Kolejny projekt i znów jesteśmy w okolicach Górzna. Tym razem zamiast wakacji przygotowujemy „Turkusowe Miasto”, czyli warsztaty dla młodzieży z powiatu brodnickiego. 

OFICJALNA STRONA WYDARZENIA

Zainspirowani wakacyjnym obozem kreatywnym dla dzieci i młodzieży, organizujemy go od 2012 r., postanowiliśmy przygotować działania dla młodych mieszkańców Bartniczki, Bobrowa, Brodnicy i Górzna. Ich głównym elementem jest edukacja przestrzenna. Brak jej na co dzień w małych miejscowościach, choć w sposób istotny wpływa na postrzeganie otaczającego nas świata.

Poprzez kontakt z nowoczesnymi technologiami i specjalistami z dziedziny projektowania i architektury, chcemy dać uczestnikom szansę na nowe spojrzenie na swoje środowisko i umiejętność szukania w nim kreatywnego potencjału. Aby nasze działania miały charakter trwały, planujemy szereg etapów: szkolenie dla edukatorów z ośrodków kultury, różne formy warsztatów z młodzieżą, a w rezultacie przygotowanie przewodnika po regionie, który zostanie napisany przez młodzież dla jej rówieśników, wprowadzając w ten sposób tę grupę wiekową do rozmowy o własnym otoczeniu oraz wpływie jaki na nie posiadają.

„Turkusowe Miasto” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego