Hakerzy jadą do Brukseli

fundacjaEdDGłównym celem projektu jest wzmocnienie i aktywizacja środowiska polonijnego zamieszkującego Belgię. Celem szczegółowym jest z jednej strony realizacja swego rodzaju archiwum, zapisu rozmów, z których będzie można korzystać jak z materiałów źródłowych, porównując ich treść i z innymi, w ten sposób budując pełniejszy obraz przeszłości. Z drugiej strony jest to budowanie pozytywnego wizerunku Polaków w Belgii.

Projekt ma także przedstawić stan świadomości emigrantów i zmianę jaka się w nich dokonała na przestrzeni kilkudziesięciu lat historii XX wieku. Druga odsłona działania to prezentacje sylwetek bohaterów oraz zwykłych ludzi, którzy w różnych etapach swojego życia podjęli swoją europejską wędrówkę. Pokazujemy zatem Europejczyków i ich polskie korzenie. Projekt podtrzymuje łączność międzypokoleniową zapewniając współczesnym internautom dostęp do opowieści uczestników, świadków historii. Równocześnie popularyzując nowoczesny i oryginalny pomysł na przekaz wiedzy historycznej.

Zwieńczeniem projektu będzie umieszczenie multimedialnych kolaży na platformie internetowej oraz zorganizowanie pokazów filmu „Hakerzy wolności”. Opowieść o astronomach­dysydentach z czasów „Solidarności” będzie nawiązywać do tegorocznej, 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów.

Partnerem Fundacji Win-Win jest Stowarzyszenie Emigration Project

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach Konkursu na realizację zadania publicznego „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 roku”.

Projekt współfinansowany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

kuj_pomlogotypMSZ_A_kolor (1)