Teatr 21 na MENTEATRAL

Teatr zbudowany ze snopków, koncerty w kościele ze szklanym dachem i tłumy, tłumy widzów. Teatr 21 jedzie na festiwal Menteatrál do czeskiego Neratova w Górach Orlickich.

OFICJALNA STRONA WYDARZENIA

To wyjątkowe wydarzenie, przegląd różnych zespołów artystycznych, w których działają osoby z niepełnosprawnościami, bez niepełnosprawności i te, które czasem należą do jednej, a czasem do drugiej grupy. Organizatorem festiwalu jest stowarzyszenie obywatelskie „Other Stage”. W ub.r. w małej wiosce na czesko-polskim pograniczu wystąpili artyści z Czech i Słowacji, tym razem dołączą jeszcze Słoweńcy i Polacy, czyli Teatr 21 właśnie. Nieskromnie powiemy, że w programie piszą o nas, żeśmy gwiazdy. Mamy nadzieję, że z opisu stanie się zadość i zaświecimy światłem mocnym, jasnym, choć nieoślepiającym. Będziemy musieli uważać, ponieważ „menteatralny” teatr zbudowany jest ze słomy. Zobaczcie jak bawiono się na festiwalu w ub.r.:

Podczas drugiej edycji imprezy pokażemy „Statek miłości. Odcinek 1” i przeprowadzimy dwa warsztaty dla dziesiątek widzów, którzy podobnie jak w ub.r., zjadą się z całych Czech i nie tylko. Jeżeli będziecie gdzieś w Sudetach, a najlepiej w Górach Orlickich, na przełomie lipca i sierpnia (30 lipca – 2 sierpnia) to zapraszamy. Spotkamy się w pięknych okolicznościach. Teatr też smakuje wtedy inaczej.

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Forum Polsko-Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2015”

forumCZPL