NBP nie wyklucza

Najbliższe spektakle odbędą się 4 i 5 listopada w warszawskim Teatrze SOHO (ul. Mińska). Dla tych, którzy przedstawienia jeszcze nie znają mamy filmy, opisy, zwiastuny i książkę, którą stworzyliśmy wraz z Radosławem Stańcem i Karolem Krukowskim. Do zobaczenia w listopadzie!

W ramach kampanii „NBP nie wyklucza” w 2015 roku współpracowaliśmy z niezwykłym Teatrem 21. Owocem tej współpracy było przedstawienie „Upadki” oraz publikacja „Między marzeniami i upadkami”.

Zapraszamy do obejrzeniu reportażu z premiery oraz zapoznania się z publikacją:

Teatr 21 powstał 10 lat temu z inicjatywy Justyny Sobczyk. W repertuarze ma spektakle dla dzieci i dorosłych. Realizuje działania edukacyjne, występuje na festiwalach, a także współpracuje z Muzeum Historii Żydów Polskich, Instytutem Teatralnym i Teatrem Powszechnym.

Akcja rozgrywa się w luksusowym hotelu w dalekiej Mongolii. Bohaterowie historii muszą ocenić, czy specjalna oferta turystyczna przygotowana dla osób z dodatkowym chromosomem jest atrakcyjna i warta swojej ceny. Sztuka, oprócz elementów edukacji ekonomicznej, ma pokazać społeczeństwu, w jaki sposób sami niepełnosprawni mogą uczestniczyć w edukowaniu innych. Premiera obyła się 22 maja w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

miedzy_marzeniami_a_upadkamiPublikacja „Między marzeniami a upadkami” to zbiór scenariuszy zajęć teatralnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną poświęconych szeroko rozumianej tematyce pieniądza i jego roli w życiu codziennym.

Publikacja to cenne źródło inspiracji dla animatorów, nauczycieli i pedagogów pracujących z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi, na przykład w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

Zawarte w książce treści pomagają zrozumieć, czym są pieniądze, jak nimi rozsądnie gospodarować i jak dzięki nim realizować swoje potrzeby oraz marzenia.

Bezpłatna, papierowa wersję publikacji można otrzymać pisząc na adres: odpowiedzialni@nbp.pl.