Stage Festival 2016

Teatr 21 i Fundacja Win-Win realizują swój pierwszy tak poważny zagraniczny projekt. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutów Polskich w Sztokholmie i Berlinie odwiedzimy Finlandię i Niemcy. Pierwsza wizyta pod koniec sierpnia w Helsinkach. Zagramy dwukrotnie spektakl „Upadki. Odcinek 2”.

„OUT. Teatr 21 jedzie na Zachód” to projekt finansowany z ministerialnego programu „Promesa 2016 – promocja polskiej kultury za granicą”. Jego podstawową częścią są pokazy spektakli Teatru 21, ale do Helsinek i Berlina jedziemy również po to, by podpatrzyć zagraniczne instytucje zajmujące się na co dzień sztuką inkluzywną, przeprowadzić wspólne warsztaty. Wraz z nami do obu miast udadzą się uczestnicy wydarzenia „Więcej niż teatr”, który trwa we Wrocławiu z okazji przyznania temu miastu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

Pierwsza podróż rozpocznie się 26 sierpnia. Tego dnia udamy się do Helsinek by 27 i 28 sierpnia zagrać spektakl „Upadki. Odcinek 2”. Gościć będzie nas scena Kulttuuritehdas Korjaamo przy ul. Töölönkatu 51.

mkidn

STAGE_LOGOinstytut_polski_swe

 

 

 

 

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie TUTAJ