„Nasze 21” lepsze dzięki MKiDN

Fundacja Win-Win otrzymała w tym roku dofinansowanie na zakup sprzętu z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Infrastruktura Kultury”. Zobaczcie na co wydamy 40 000 zł

a) Konsoleta oświetleniowa typu „wing” jest rozwiązaniem znacznie tańszym, niż koszt zwykłego kontrolera. Jej przewagą jest także mobilność – mieści się w torbie niewiele większej od pokrowca na laptopa. Proponujemy, aby zakupiona przez nas konsoleta działała w oparciu o system GrandMA2 on PC. Jest to system niezawodny i daje bardzo duże możliwości realizacyjne. System GrandMA2 jest też standardem w większości teatrów oraz instytucji zajmujących się organizacją koncertów. Zapisane wcześniej spektakle wymagają tylko modyfikacji w warunkach wyjazdowych, ale nie jest konieczne pisanie wszystkich scen od podstaw. Skraca to czas montażu, a co za tym, umożliwia zorganizowanie dłuższych próby. Dzięki zakupowi wspomnianej konsoli wszystkie dotychczasowe spektakle Teatru 21 mogłyby zostać wpisane i przechowywane w jednym miejscu (na konsoli), co da w pełni profesjonalną dokumentację techniczną spektaklu.

b) Splitter DMX – element niezbędny do rozdzielenia sygnału sterującego z konsolety oświetleniowej. Jego dodatkowa funkcja polega na ograniczaniu liczby kabli potrzebnych do poprowadzenia podczas montażu.

c) projektor – projekcje wideo są nieodłącznym elementem każdego spektaklu Teatru 21. W najnowszych trzech przedstawieniach wykorzystujemy bezprzewodową transmisję ze smartfona, którego aktorzy używają do nagrywania tego, co dzieje się na scenie. Jako technologiczny purysta wiem, jakiego sprzętu potrzebuje ten zespół, jeśli chce, aby jego znakiem firmowym były wizualizacje na odpowiednim poziomie. Poniższe parametry Umożliwią nam organizowanie grań w gorzej wyposażonych salach (np. domach kultury) i zwiększą elastyczność pracy twórców.

Parametry projektora:
Jasność: nie mniej niż 7000 Ansi. Rozdzielczość: nie mniej niż 1280 szerokości i 720 pixeli wysokości,
obiektyw: w zestawie bądź zintegrowany (zakres nie mniejszy niż 1,3-1,5); wymagane złącza wejściowe (HDMI, D-sub RGB 15 pin czyli tak zwane VGA); wymagana funkcja przesunięcia osi optycznej obrazu tzw. lens shift oraz mechaniczna przysłona (shutte); rejestrator dźwięku (TASCAM DR-40)

d) Teatr 21 tworzy coraz więcej materiałów archiwalnych oraz multimedialnych (filmy, zdjęcia, nagrania audio), które znajdują się na wielu prywatnych dyskach twardych osób je tworzących. Dla bezpieczeństwa i porządku warto, żebyśmy posiadali bezpieczny dysk zewnętrzny, który wszystkie te materiały zarchiwizuje.

e) Komputer do obsługi dźwięku i video – za optymalny uważam 13-to calowy Macbook Pro Retina z dyskiem o pojemności 128 GB lub 256 GB. Wybraliśmy taki model ze względu na niezawodność samego sprzętu Apple, stabilność systemu i oprogramowanie doskonale nadające się do pokazów na żywo.

f) sprzęt biurowy: dwa komputery oraz maszyna wielofunkcyjna do drukowania, kserowania i skanowania.

Projekt „Nasze 21” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego