JEMP w Turcji!

Jazz and Experimental Music from Poland (JEMP) to pięciodniowe wydarzenie kulturalne, które w 2014 roku odbędzie się w Ankarze i Stambule. Organizatorem jest Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie w ramach programu ”Turcja 2014 – Promesa”.

Podczas JEMP zostanie zaprezentowana polska awangardowa scena muzyczna, skupiająca się na muzyce improwizowanej, eksperymentalnej oraz współczesnej. Program wydarzenia obok serii koncertów składać się będzie również z: instalacji dźwiękowych w przestrzeni publicznej, projektów edukacyjnych, rezydencji nastawionych na współpracę pomiędzy polskim i tureckim środowiskiem twórczym, spotkań z artystami oraz wystawy. Tematyką festiwalu będzie muzyka inspirowana tradycją, folklorem oraz orientalną stylistyką.

Jazz and Experimental Music from Poland jest kontynuacją odbywającego się od dwóch lat, w Londynie, festiwalu o tej samej nazwie, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród publiczności, oraz ze strony mediów i lokalnych środowisk muzycznych. W tym roku kolejna trzecia edycja festiwalu odbędzie się w grudniu w Londynie.

Pomysłodawcą JEMP i koordynatorem merytorycznym festiwalu w Turcji jest organizacja Arts Territory z Londynu. Za organizację projektu w Turcji odpowiada Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, za PR i marketing w Turcji odpowiada Fundacja Win-Win.