Trwa „Lato w teatrze”. Jesteśmy w Górznie

Od 15 lipca prowadzimy w Górznie warsztaty „Lata w teatrze”. To element najważniejszego działania edukacyjnego Instytutu Teatralnego w Warszawie. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na blogu http://latowteatrzewgorznie.blog.pl/

Fundacja Win-Win, Lato w Teatrze
tytuł projektu: „….czyli o tym jak dzieci domowym sposobem wybudowały sobie las i co z tego wyrosło…“

Od 15 lipca w Górznie, w ramach projektu „Lato w teatrze” przygotowujemy spektakl teatralny. W projekcie bierze udział 25 dzieci z Górzna i okolic. Warsztaty prowadzą: Aleksandra Bednarz, Tomasz Mycan, Piotr Dąbrowski, Marta Kołacz, Tomasz Cebo, Joanna Scheuring-Wielgus.

Spektakl inspirowany jest miejscowymi legendami i opowieściami. Widzowie będą uczestniczyć w wędrówce śladami stworów i zjaw tajemniczej krainy, jaką jest Górzno.

OPOWIEŚCI Z GÓRZNA, premiera 27 lipca, godzina 19:00 i 20:00, darmowe wejściówki do odbioru w Górznieńskim Domu Kultury, spektakl rozpoczyna się na Rynku, przy fontannie. ZAPRASZAMY!!!!

„Lato w teatrze” jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Między 29 czerwca a 1 września 2013 roku w trzydziestu miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi uczestnicy przygotowują spektakl pod opieką profesjonalnych artystów. Dwutygodniowe warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. „Lato w teatrze” jest programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Partnerami projektu jest Gminny Ośrodek Kultury, Gmina Górzno oraz CPP Toruń – Pacific producent płatków śniadaniowych Nestle.

wiek i liczba uczestników: 7-14 lat, 25 osób

ilość opiekunów i prowadzących: 8 osób

dokładne miejsce i termin prowadzenia warsztatów:

15.07-28.07.2013, Górzno, park w Górznie, w razie niepogody sala widowiskowa w Domu Kultury w Górznie, pokazy 27 i 28 lipca

Kontakt: joanna@winwin.org.pl, Joanna Scheuring-Wielgus, 691 916 848