Teatr 21 w Węgajtach. Zaczynamy pracować nad „Miłością”

Wioska Teatralna w Węgajtach to jeden z najpiękniejszych festiwali w Polsce. Kto był w podolsztyńskiej mieścinie, ten wie o czym mowa. Jednak nie tylko widoki są interesujące. William Blake gdzieś się kołacze ze swoim „Bez człowieka natura jest jałowa”. Możemy westchnąć z wrażenia, nie zgodzić się, albo spróbować sparafrazować mistyka i stwierdzić, że idealnym uzupełnieniem warmińskich krajobrazów jest teatr. Taka przyprawa do surowej i dzikiej przestrzeni.

Na tegorocznej edycji pojawi się Teatr 21, który zaprezentuje spektakl „I My Wszyscy. Odcinek 0”.To jednak nie wszystko, z czym warszawski zespół pojedzie na Warmię. W Węgajtach zaplanowano również warsztaty teatralne. Nie będą to byle jakie zajęcia, ale pierwsza zapowiedź listopadowej premiery „Miłość”. Prace nad nowym spektaklem mogły ruszyć wcześniej dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji PZU.\

23 lipca wtorek

18.00 sala Węgajty
…I my wszyscy. Odcinek 0. – spektakl Teatru 21, reż. Justyna Sobczyk, po spektaklu: spotkanie z wykonawcami i dyskusja

l’Amour
Warsztat integracyjny

prowadzenie: Justyna Sobczyk, Teatr21
język: polski, niemiecki
kiedy: 24 lipca
gdzie: Teatr Węgajty
koszt: 30 zł

O warsztacie: Aktorzy Teatru 21 szykują się do stworzenia kolejnego odcinka spektaklu „I my wszyscy”, którego premiera odbędzie się na przełomie listopada i grudnia w Warszawie, w Instytucie Teatralnym im. Zb. Raszewskiego. Tym razem tematem będzie miłość. Chcemy zaprosić tych, którzy mają odwagę na działania performatywne w Statku Miłości…

Spektakl jest realizowany w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji PZU.

Justyna Sobczyk – pedagożka teatru. Ukończyła pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz wiedzę o teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Skończyła podyplomowe studia pedagogiki teatru na Uniwersität der Künste w Berlinie. Stypendystka organizacji GFPS (Gemeinschaft für Wissenschaft und Kultur in Mittel- und Osteuropa) oraz DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst). Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatralnych. Obecnie związana z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Prowadzi „Teatr 21”.

Teatr 21 zrodził się z warsztatów teatralnych w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych Dać Szansę w Warszawie. Okazało się, że zarówno reżyserkę, jak i grupę aktorów interesuje systematyczna oraz intensywna praca teatralna, dlatego też postanowiliśmy wspólnie powołać do życia Teatr 21 jako potencjalne miejsce twórczych poszukiwań, jako miejsce spotkań towarzyskich, jako bezpieczna przestrzeń na coraz odważniejsze i bliższe spotkania z sobą i z widzem, zawsze w kontekście teatru. Członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci szkoły Dać Szansę, osoby z zespołem Downa i autyzmem.

OFICJALNA STRONA TEATRU WĘGAJTY