Mamy siedzibę!!!

Czekaliśmy na to półtora roku, ale w końcu udało się – mamy lokum. Przez najbliższy rok naszą bazą będzie 68-metrowe pomieszczenie przy ul. Żeglarskiej. Razem z nami rezydować tam będzie firma Art Management, o której niedługo zrobi się głośno nie tylko w Toruniu.

Więcej informacji wkrótce. Na dziś trochę o otoczeniu w jakim przyjdzie nam pracować:

Ulica Żeglarska, jedna z ulic na toruńskim Starym Mieście. Prowadzi od południowo-wschodniego narożnika Rynku Staromiejskiego do Bramy Żeglarskiej, ma długość ok. 220 m i przebieg południkowy. W średniowieczu odcinek od Rynku do dzisiejszej ul. Kopernika nosił nazwę ul. Kurzej (Hunergasse), odcinek od Kopernika do Rabiańskiej był nazywany różnie, najczęściej w odniesieniu do wieży kościoła św. Janów („naprzeciwko wieży św. Jana”, „pod wieżą św. Jana”), a odcinek od Rabiańskiej do bramy Żeglarskiej był nazywany tak jak dzisiaj – ul. Żeglarską.

W średniowieczu była to jedna z najważniejszych ulic miasta, a także jedno z miejsc gdzie najwcześniej stawiano domy murowane w Toruniu. Stąd najstarsza nazwa zachowana w źródłach – Ziglergasse mogła nawiązywać do murowanego charakteru ulicy („ceglarska”). Żeglarska należy do najszerszych ulic na Starym Mieście. W okresie nowożytnym ulica stanowiła część Via Regia, „Drogi Królewskiej”, którą do miasta wjeżdżali królowie Polski.

(za pl.wikipedia.org)

fot. Google Street Viev