Zespół

 

 

 Joanna Scheuring-Wielgus

jasw_male

Managerka Kultury (Polska Akademia Nauk), socjolog (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), specjalista ds. PR i marketingu (12-letnia praktyka w międzynarodowej korporacji), współpracuje z wieloma organizacjami kulturalnymi oraz samodzielnymi artystami jako ich manager, od wielu lat koordynuje projekty kulturalne zarówno polskie (miejskie, samorządowe, ministerialne) jak i międzynarodowe (fundusze europejskie, ministerialne); trener z zakresu PR, marketingu i zarządzania w kulturze; zaangażowana w działania na rzecz kobiet oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego; członkini Edinburgh Fringe Society oraz Kadmus Arts Society. Z zamiłowania wielbicielka herbaty, kształciła się w Bramah Tea and Coffee Musem w Londynie. Mama trzech uroczych chłopców, żona Piotra.

 Marceli Sulecki

f_marcel

Były redaktor naczelny największego serwisu kulturalnego w Toruniu „Kulturalny Toruń”, recenzent. Był redaktorem naczelnym miejskiego portalu społecznościowego „orbiToruń”, od 2010 roku współpracuje z organizacjami pozarządowymi, organizuje patronaty medialne i współorganizuje inicjatywy społeczne i obywatelskie. W latach 2009–2010 był dziennikarzem „Gazety Wyborczej” w Toruniu i współautorem bydgosko-toruńskiego dodatku „Co jest grane?”. Prowadził szeroką współpracę dramaturgiczną przy inicjatywach teatralno-edukacyjnych organizowanych przez warszawski Instytut Teatralny. Członek Nowej Siły Krytycznej, grupy młodych recenzentów działających przy tej instytucji. Zajmuje się także działalnością obywatelską, brał udział w akcji „Wybieram — wymagam” (raporty o działaniach parlamentarzystów z okręgu toruńsko-włocławskiego), jest współautorem scenariusza do filmu „Hakerzy wolności” (Grand Prix Festiwalu AMATORSKICH FILMÓW HISTORYCZNYCH w Zduńskiej Woli) o działaczach toruńskiej opozycji z lat 80.

 Marta Kołacz

f_marta

Historyczka sztuki, absolwentka muzealnictwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz podyplomowych studiów Public Relations na Politechnice Gdańskiej. Kuratorka edukacji CSW w Toruniu, gdzie zajmuje się między innymi realizacją programów adresowanych do lokalnej społeczności, projektami związanymi z designem i przestrzenią publiczną. Autorka przewodników edukacyjnych dla dzieci i dorosłych oraz publikacji dotyczących współczesnego wzornictwa. Jedna z założycieli Stowarzyszenia Bydgoskie Przedmieście działającego na rzecz rewitalizacji i aktywizacji kulturalnej mieszkańców tej toruńskiej dzielnicy. Prowadzi wykłady na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

 Łukasz Wróblewski

f_wrobel

Rocznik ’85. Urodzony w pięknym Kołobrzegu lecz całe swoje świadome życie spędził w Toruniu. Z wykształcenia politolog o specjalności samorządowej. Z zawodu project manager. Z zamiłowania piłkarz i kibic Arsenalu Londyn. Z wyboru i misji animator kultury i społecznik. Były szef toruńskiego WOŚP i koordynator Międzynarodowego Festiwalu Światła SKYWAY. Obecnie silnie zaangażowany w działania branży eventowej i multimedialnej. Rozdarty pomiędzy swoją działalnością gospodarczą i pracą dla lokalnego środowiska organizacji pozarządowych. Ostatnio zaczął grać na Ukulele – z miernym skutkiem.

 Ewelina Czajkowska

f_ewelina

Z wykształcenia filolożka, specjalność – języki bałkańskie i menadżerka kultury, obecnie secjalistka ds. promocji i kordynatorka projektów wystawienniczych w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. W 2012 dołączyła do zespołu Fundacji WIN-WIN. Wielbicielka Bałkanów, rok spędziła w Kosowie, pracując na misji pokojowej jako tłumaczka języka albańskiego.

 Justyna Sobczyk

f_justyna

Pedagog teatru (Universität der Künste, Berlin); pedagog (Pedagogika Specjalna, UMK Toruń), absolwentka (Wiedza o Teatrze, WAT Warszawa), stypendystka GFPS (Gemeinschaft für Wissenschaft und Kultur in Mittel und Osteuropa, Niemcy), DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst, Niemcy), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W trakcie studiów aktorka alternatywnego Teatru Wiczy w Toruniu. Od lat tworzy obszar teatru z osobami niepełnosprawnymi w Polsce (założycielka i reżyserka Teatru 21). Dodatkowo realizuje program pedagogiki teatralnej w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W obszarze pedagogiki teatralnej współpracuje z teatrami w całej Polsce. Prowadzi liczne warsztaty dla nauczycieli i instruktorów teatralnych oraz seniorów. Należy do grupy Latających Animatorów Kultury (Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „ę”), jest współzałożycielką Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Reżyserka spektaklu dla dzieci „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana”.

 Mirosław Salita

f_mirek

Rocznik `85, absolwent telekomunikacji na UTP w Bydgoszczy, wierny kibic Liverpoolu, oddany wielkim sprawom… []

 Piotr Wielgus

Piotr_wielgus

 

Zawodowo doradca biznesowy z zakresu budowania strategii CSR oraz programów zaangażowania społecznego (Pracownia CSR Sp. z o.o.). Społecznie założyciel i obecnie dyrektor Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, gdzie realizuje projekty z zakresu doskonalenia procesów konsultacji społecznych i partycypacji obywatelskiej, a także ożywiania i rewitalizacji przestrzeni miejskich. Ma na koncie także realizację projektów z obszaru kultury, jak Land Art Festiwal czy festiwale muzyczne. W realizowanych projektach stara się łączyć działania kulturalne z zaangażowaniem społecznym. Był jednym z inicjatorów i aktywistów Turkusowej Rewolucji, której celem była (i nadal jest) zmiana sposobu zarządzania kulturą w Toruniu. Tata trzech uroczych chłopaków, mąż Joanny.